Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další Parelliho metody

24. 5. 2008


POVALOVÁNÍ KONĚ

Metod, jak povalit koně je docela dost.

První je, že stojíte před koněm a bičíkem plácáte do země před koně a i ho občas plácnete přes kopyto.

Druhá metoda je že zvednete koni např. levou přední nohu. Pořád jí musíte udržet ve vzduchu. A hlavu koně otočíte na pravou stranu. A to hodně. Ze začátku se vám bude kůň vzpínat, nakonec ale pochopí a ulehne.

A třetí metodu. Musíme ale sedět na koni. Jednou nohou ,,poplácáváme,, intenzivně na přední nohu koně, je jedno jestli si vyberete praou nebo levou nohu, ale ne na obě nohy zároveň, to ne. Kůň bude chtít jít dopředu, nebou couvat, to mu nesmíte povolit. Ještě musíte při tom poplácávání také jednou rukou trochu zatlačit do krku koně, hned nad kohoutkem. První, co by měl kůň udělat je, že začne dávat hlavu dolu. Začne očichávat zem a i se drbat o nohu. Nakonec se zhoupne dolu, poklekne a svalí se na bok. A opět nezapomínáme chválit.

VZPÍNÁNÍ SE

Takže, vzpínání se na zadní má opět více metod. Měli by ste to dělat asi tak že se stoupnete před koně a máte ho na vodítku. V jedné ruce držíte koně a ve druhé konec vodítka. Ruku kde držíte koně zvednete do vzduchu a druhou rokuo, kde máte konec vodítka švihnete do země a řeknete hlasitě a zřetelně:,,HOP'' ... zezačátku vám možná bude kůň chodit do kola, couvat atd... Ale tomu prostě musíme zatrhnout. A nezapomínáme opět chválit, jakmile si stoupne na zadní nohy. Pozor ať vás kůň nekopne a nebo ať se mu nezahákne noha do vodítka, když hrábne ve vzduchu.

 

ÚKLONA

Úklona je hodně podobná povalování. Akorát netlačíme na krk koně, jen poplácáváme a je jedno, jestli ze země nebo ze hřbetu. Nezapomínáme chválit.

Druhá metoda je, že vezmeme pamlsek a postupně se snažíme koně nalákat, aby dal hlavu dolů a vzal si tak pamlsek. Zároveň rukou nebo bičíkem poklepáváme zezdola na hrudník a dáváme slovní povel(např.,,úklona'') Provádějte až po lonžování, svalstvo musí být uvolněné, jinak hrozí natažení. Dbejte nato, aby zadní a přední nohy byly stejně daleko od sebe, aby se kůň nehrbil. Používejte mrkev. Kůň musí několikrát kousnout a to ho udrží déle v pokloně. Tato metoda ... když se vydaří , tak kůň se zhoupne a hlavu strčí mezi přední nohy. U metody jedna to vypadá tak, že jednu nohu pokrčí, zhoupne se dolu a skloní hlavu.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář